Archiwum


rok 2014Beautiful boxes to showcase your content


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Magnam soluta dolore voluptatem, deleniti dignissimos excepturi veritatis cum hic sunt perferendis ipsum perspiciatis nam officiis sequi atque enim ut! Velit, consectetur.

Głównym celem organizowanego szkolenia jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu zasad projektowania oraz zakładania instalacji nawadniających w przestrzeniach publicznych. Szkolenie odbędzie się w formie dwóch spotkań weekendowych i będzie składało się z następujących segmentów:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Laboriosam pariatur perspiciatis reprehenderit illo et vitae iste provident debitis quos corporis saepe deserunt ad, officia, minima natus molestias assumenda nisi velit?


MIASTO OGRÓD - Zielony design 2014


16. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu | 25-27 kwietnia 2014

W ostatni weekend kwietnia już po raz 16. odbędą się w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design. To najważniejsze spotkanie branży ogrodniczej w woj. zachodniopomorskim, w którym uczestniczy około 70 wystawców i 7000 zwiedzających. Tematem przewodnim targów jest rola wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta.

Elementy targów:

  • Konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, pt. „Rola światła i wody w aranżacjachterenów zieleni” – skierowana do profesjonalistów z branży: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, w tym studentów, ale i przedstawicieli samorządów, deweloperów czy zarządców i wykonawców zieleni. Wśród prelegentów są m.in. specjaliści z Polski i zagranicy;
  • Strefa Młodego Architekta Krajobrazu – to miejsce w przestrzeni targowej, gdzie młodzi projektanci zaprezentują swoje pomysły i projekty, będą mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz poznać oczekiwania przyszłych inwestorów. Udział w tej Strefie daje młodym architektom krajobrazu możliwość promocji firmy;
  • Część wystawiennicza – tutaj branża ogrodnicza spotyka swoich klientów oferując nie tylko konkretne produkty i usługi, ale także porady i konsultacje. Wśród wystawców pojawią się producenci i dystrybutorzy sprzętu, narzędzi, wyposażenia i materiałów do ogrodów, jak i środków do uprawy i pielęgnacji roślin. Obecni będą również wykonawcy oraz projektanci zieleni;
  • Ogród pokazowy – do udziału w ogrodzie pokazowym zapraszane są firmy z branży ogrodniczej i budowlanej, a także studenci architektury krajobrazu.

Zasadniczym celem Targów MIASTO OGRÓD jest konsolidowanie środowiska branżowego, popularyzowanie wiedzy z dziedziny ogrodnictwa i architektury krajobrazu, pobudzanie lokalnych środowisk do brania odpowiedzialności za publiczną przestrzeń oraz dawanie impulsu do tego działania.

Ten kierunek wyraża również nazwa targów: MIASTO OGRÓD – Zielony design. Wpisuje się także w politykę miasta: Szczecin Floating Garden i trend zwracania się miast ku wodzie. - Przestrzeń miejska pozbawiona zieleni i wody staje się coraz bardziej męcząca dla mieszkańców dużych miast. Chcemy zmienić myślenie osób, które kształtują miejską przestrzeń, dlatego stawiamy na poszerzanie wiedzy i na młodych architektów krajobrazu – mówi Małgorzata Lis, Dyrektor Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

Informacje i zgłoszenia: Lidia Kuszyk, lidia.kuszyk@mts.pl, tel. 91 464 44 65. 16.
Szczegóły dotyczące konferencji na stronie Międzynarodowych Targów Sczecińskich


Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design
25-27.04.2014, Szczecin
Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00
Bilety w cenach: 10zł – normalny, 7zł – ulgowy, dzieci do lat 7 wstęp wolny, parking - bezpłatny


Powołanie zespołu ekspertów


Powołanie zespołu ekspertów z różnych dziedzin reprezentujących wiele ośrodków badawczych w celu wypracowania założeń dla metodyki identyfikacji i waloryzacji krajobrazów

ZG SPAK 1-2014