Archiwum aktualności:  2019  ◊ 2018  ◊ 2017  ◊ 2016  ◊ 2015  ◊ 2014  ◊ 2013  ◊ 2012  ◊ 2011  ◊ 2010  ◊ 2009  ◊ 2008  ◊ 2007

 

Archiwum aktualności 2009 rok


 

Konkurs Miedzynarodowy w Australii "PlastiCity FantastiCity"


Zalożeniem Konkursu "PlastiCity FantastiCity" jest przekształcenie istniejącego modelu miasta w świat urozamicony nowymi koncepcjami. Nasz konkurs daje uczestnikom możliwość zaprezentowania swoich nowatorskich i oryginalnych pomysłów w dziedzinie architektury krajobrazu miasta.
Zespoły/Uczestnicy konkursu mogą pochodzić z różnych kierunków ale co najmniej jeden uczestnik musi być architektem krajobrazu (lub wykładowcą/studentem architektury krajobrazu). Zespół może mieć od jednego do pięciu uczestników.
Proszę zapoznać się z regułami konkursu pod linkiem "Terms" na stronie www.plasticityfantasticity.com przed rozpoczęciem i oddaniem projektu!
UWAGA: prace muszą być w języku angielskim!
Główne nagrody:

Pierwsza Nagroda
$6000 AUD oraz wydruk na 10 stron wygranego projektu w publikacji KERB
Druga Nagroda
$3000 AUD oraz wydruk projektu na 5 stron w publikacji KERB
Trzecia Nagroda
$1000 AUD oraz wydruk projektu na 5 stron w publikacji KERB

Ideologia tematyki konkusu

Pochłania nas monotonia.
Obserwujemy to na każdym kroku w rozwijających się miastach gdzie władze kładą szczególny nacisk na rozwój ekonomiczny, przestrzeganie prawa, rozwój infastruktury i transportu. Nasze miasta tracą swój unikalny wygląd i charakter, który jest wypierany coraz częściej przez monotonię i powtarzające się masowe projekty. W jaki sposób można zapobiec tej nudzie i rozweselić naszą miejską rzeczywistość?
Zgodnie ze statystyką Organizacji "Worldwatch Institute", w 2050 roku ponad 72% mieszkańcow Ziemi będzie żyć w miastach, które zostały zbudowane według tej samej koncepcji architektonicznej, gdzie budowle a nawet przejścia dla pieszych bedą wyglądaly dokładnie tak samo. Kto powiedział, że nasze miasta przyszłości muszą wyglądać tak samo?
Przepisy nas obowiazujące nie pozwalają projektantom/architektom na wprowadzanie własnych koncepcji. My chcemy Was zachęcić żebyście spróbowali stworzyć świat wedlug własnej fantazji, podobny do świata widzianego oczami dziecka.
WyobraŹ sobie, że wychodzisz z pracy na lunch, wchodzisz do parku i natychmiast czujesz, że jesteś w innym świecie, zapominasz o swoich problemach i unosisz sie ponad rzeczywistość. Po godzinnej przerwie czujesz się zrelaksowany i pełen energii.

Cyprian Czajkowski (Redaktor KERB 18 Journal RMIT Australia)

[Dodano 8.12.2009].


          PRACOWNIA STUDIALNO-PROJEKTOWA
        INSTYTUTU ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

ogłasza

KONKURS NA KONCEPCJĘ PROJEKTOWĄ ZAGOSPODAROWANIA TERENU
NA OSIEDLU LIPOWE ZACISZE W STRZEGOMIU
(adres: ul. Armii Krajowej, Strzegom, dawne koszary wojskowe)

W tym miejscu znajduje się regulamin konkursu i szczegółowe informacje.

[Dodano 8.12.2009].


Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję projektową zagospodarowania terenu wokół obiektu firmy Helikon

Dnia 10.07.2009 został rozstrzygnięty konkurs na Koncepcję projektową zagospodarowania terenu wokół obiektu firmy Helikon
(adres: ul Zachodnia 9, 55-330 Błonie, gmina Miękinia koło Wrocławia).

Główną nagrodę wysokości 2000 zł brutto zdobyła praca o numerze identyfikacyjnym 77877 autorstwa Pauli Skałubińskiej i Michała Herla.

Opinia Jury: Nagrodzona praca najpełniej spełnia warunek wpisania nowej kompozycji roślinnej w otaczający krajobraz. Zaproponowany dobór roślin jest przemyślany, a poziom podania graficznego jednoznaczny i przekonywujący.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!. Pod tym adresem można zapoznać się z nagrodzoną pracą: [1] [2] [3]
Odbiór nienagrodzonych prac będzie możliwy w dniach 14-17.07.2009 w sekretariacie Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (plac Grunwaldzki 24a) w godzinach pracy sekretariatu (9.00-15.00).

[Dodano 13.07.2009].


Pracownia Studialno-Projektowa Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ogłasza konkurs na koncepcję projekową zagospodarowania terenu wokół obiektu firmy Helikon. W tym miejscu znajduje się regulamin konkursu i szczegółowe informacje.

[Dodano 28.05.2009].Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ogłasza konkurs na logo i logotyp programu "Odnowa wsi w województwie dolnośląskim". Szczegóły dostępne są pod tym linkiem: REGULAMIN KONKURSU

[Dodano 20.05.2009].Przypominamy pracownikom IAK o aktualizacji rozkladów zajęc na stronie Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.
Poniżej znajduje się instrukcja aktualizacji przygotowana przez administratora strony wydziałowej:
Uprzejmie informuję, że indywidualny rozkład zajęć pracowników (znajdujący się na wydziałowej stronie internetowej w zakładce dydaktyka->konsultacje i zajęcia) może być zmieniany po zalogowaniu się do swojego profilu (pozycja "Mój profil" na pasku menu). Użytkownik i hasło dla osób logujących się po raz pierwszy to: pierwsza litera imienia, kropka, nazwisko (bez polskich znaków diakrytycznych), dla przykładu: s.iwanski Osoby, które zapomniały hasła mogą skorzystać z opcji przypomnienia hasła (należy podać mail, który jest w bazie - najczęściej są to maile uczelniane, w przypadku problemów proszę pisać na adres slawek@aqua.up.wroc.pl).

[Dodano 20.04.2009].Dział Księgowości Finansowej przypomina, że zasady zakupu materiałów i usług w Unii Europejskiej są takie same jak w Polsce. Zamawiając książki, inne materiały czy usługi u kontrahenta zagranicznego należy podać mu poprawną nazwę Uczelni, adres oraz obowiązkowo VAT UE : PL8960005354, oraz żądac od kontrahenta na fakturze poprawnych danych nabywcy czyli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz danych kontrahenta , obowiązkowo z jego numerem VAT UE oraz koniecznymi do zapłaty informacjami dotyczącymi danych banku tj. SWIFT (BIC) oraz IBAN. Każda faktura zagraniczna musi byc przetłumaczona na język polski ze wskazaniem rodzaju usługi lub rodzaju zakupionego materiału, oraz niezwłocznie przekazana do Działu Księgowości Finansowej.[Dodano 29.04.2009].Przypominamy o oddaniu arkuszy ocen nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za okres 2005 - 2008 do dnia 06.03.2009 r. Wytyczne do przygotowania arkusza dostępne są pod linkiem: Zasady wypełniania arkusza

[Dodano 16.02.2009].


Uprzejmie zapraszamy do udziału w XII Forum Architektury Krajobrazu "Kształtowanie i ochrona dolin rzecznych", które będzie miało miejsce we Wrocławiu, 17-19 września 2009 r. w ramach konferencji międzyuczelnianej "Krajobrazy Europy - gospodarka planowa czy generowanie chaosu?". Szczegółowe informacje zamieszczane będą w zakładce XII Forum Architektury Krajobrazu.

[Dodano 26.01.2009].


Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu organizuje
NOWY TOK KURSU PRZYGOTOWAWCZEGO Z RYSUNKU ODRĘCZNEGO dla kandydatów na studia na kierunku Architektura Krajobrazu 1. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 7.02.2009 r. o godzinie 16 00, w holu budynku Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 24 2. Kurs obejmuje 15 spotkań po 3 godziny (łącznie 45 godzin). 3. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę do 27 czerwca 2009 roku. 4. Należy przynieść z sobą deskę do rysowania 50x70 cm, brystol 50x70 cm, ołówki HB, 2B oraz komplet kredek ołówkowych. 5. Dodatkowe informacje i zapisy w Dziekanacie Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 24A (nowy budynek), tel. 071/ 320 15 86.

[Dodano 12.01.2009].