Jesteś w: Strona główna > Instytut Architektury Krajobrazu > Archiwum 2011 r. |
Jury w składzie:
1. prof. dr hab. Marek Lorenc - Prodziekan kierunku architektura krajobrazu UP we Wrocławiu
2. dr hab. inż. arch. Irena NiedŹwiecka-Filipiak - Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu UP we Wrocławiu
3. dr inż. arch. Anna Bocheńska-Skałecka- Pracownia Studialno-Projektowa IAK UP we Wrocławiu
4. dr inż. Anna Podolska - IAK UP we Wrocławiu
5. Jacek Major - wiceprezes Fundacji Bazalt
6. Krzysztof Skolak - prezes firmy Granex
przyznało nagrody pracom, które uzyskały największą ilość punktów wg kryteriów określonych w regulaminie konkursu:
Praca nr 02527 autorzy: Katarzyna Zych-Głuszyńska, Agata Zych - nagroda II stopnia - 2000,00zł
Praca nr 98914 autorzy: Monika Koncewicz, Agata Grzyb - nagroda II stopnia - 2000,00zł
Praca nr 71830 autorzy: Maciej Popławski, Jakub Podgórski, Bartłomiej Poteralski - wyróżnienie - 1000,00zł
Praca nr 50911 autorzy: Karol Wierciński, Adam Nieszporek - wyróżnienie - 1000,00zł
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZESPOŁOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.
AUTOROM NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH PRAC SERDECZNIE GRATULUJEMY !
[Dodano 17.10.2011].
Serdecznie zapraszamy na prezentację prac studentów Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, które powstały podczas
I Zintegrowanej Szkoły Letniej Architektury Krajobrazu
zorganizowanej przez Pracownię Studialno-Projektową IAK UP we Wrocławiu.
Spotkanie odbędzie się w środę 12 paŹdziernika w Sali Rady Wydziału w budynku CND (parter) o godzinie 13.00.
Prezentacja efektów projektowych studentów na forum szkoły.
W sierpniu tego roku w Maciejowcu (Dolina Bobru) odbyła się I Zintegrowana Szkoła Letnia Architektury Krajobrazu. Uczestnikami warsztatów projektowych byli studenci kierunków architektura krajobrazu i inżynierii środowiska, którzy brali udział w konkursie architektonicznym na zagospodarowanie przestrzeni wokół Wydziału IKŚiG ("Nowa Przestrzeń WIKŚiG", maj 2011).
Goście, prowadzący i uczestnicy warsztatów.
Szkoła została zoorganizowana przez Pracownię Studialno-Projektową działającą przy Instytucie Architektury Krajobrazu. Prowadzącymi warsztaty byli: dr inż. arch. Anna Bocheńska-Skałecka, dr inż. arch. kraj. Ewa Podhajska, dr inż. arch. Magdalena Zienowicz z Instytutu Architektury Krajobrazu UP we Wrocławiu i arch. kraj Mirosław Sztuka, dyrektor projektowy firmy AECOM na Polskę.
Prace projektowe podczas warsztatów.
Podczas ostatnich dni Szkoły, pracy warsztatowej przyglądali się: prof. dr hab. inż. Jerzy Sobota, dziekan WIKŚiG, dr hab. inż. arch Irena NiedŹwiecka-Filipiak, dyrektorka IAK oraz prof. dr hab. inż. arch. Alina Drapella-Hermansdorfer.
Prace projektowe podczas warsztatów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie.
[Dodano 10.10.2011].
"Piękna Wieś Dolnośląska" jest cyklicznym konkursem organizowanym w ramach Programu Odnowy Wsi przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Działanie to współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa i samorządu województwa.
W tegorocznej edycji, wzorem lat minionych, do współpracy w komisji konkursowej zaproszono pracowników i doktorantów Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w składzie: dr inż. Łukasz Pardela, mgr inż. Maria Solecka oraz mgr inż. Krzysztof Stępień.
Współpraca z Urzędem Marszałkowskim nie była by możliwa, gdyby nie wieloletnia współpraca i wkład pracowników i studentów w
Program
Odnowy Wsi, co dało podstawę do rzetelnej i merytorycznej oceny walorów wsi w tym konkursie.
W ramach tegorocznej edycji oceniano IV kategorie:
- "Najpiękniejsza wieś",
- "Najpiękniejsza zagroda",
- "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi".
- "Najlepszy start w Odnowie Wsi".
Interdyscyplinarna komisja w miesiącu sierpniu 2011 r. wizytowała zgłoszone przez gminy 42 miejscowości na terenie województwa dolnośląskiego. Oceniano szereg kryteriów, na podstawie których przyznawano punkty w powyższych kategoriach.
Podsumowanie konkursu odbędzie się 8 paŹdziernika 2011 r. w Dobkowie - wsi, która jest laureatem w kategorii "Najpiękniejsza wieś".
Więcej informacji o konkursie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
[Dodano 29.09.2011].
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pana Profesora dr hab. inż. arch. Stanisława Medekszy
Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej
wybitnego architekta i naukowca, wielce zasłużonego
dla rozwoju międzyuczelnianego kierunku studiów architektura krajobrazu.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu 17.09.2011 r. na cmentarzu przy ul. Smętnej we Wrocławiu.
[Dodano 18.09.2011].
UWAGA !!!
Zmiana regulaminu "Konkursu na koncepcję projektową zagospodarowania terenu dawnego Kamieniołomu "Bazalt" w Strzegomiu".
W związku z dużym zainteresowaniem konkursem studentów kierunku Gospodarka Przestrzenna, Organizatorzy postanowili dokonać zmiany regulaminu pod względem określenia Uczestników Konkursu. Studenci kierunku Gospodarka Przestrzenna mogą brać udział w Konkursie indywidualnie lub jako członkowie zespołów interdyscyplinarnych.
Za wyjątkiem pytań dotyczących uczestnictwa studentów kierunku Gospodarka Przestrzenna, nie napłynęły do Organizatorów pytania odnośnie samego konkursu.
Regulamin konkursu znajduje się pod tym linkiem, pobrać można również materiały.
[Dodano 02.09.2011].
Zapraszamy na Targ Uniwersytecki - TU znajdziesz zdrowie"
Jest to nowa inicjatywa promująca
ideę zdrowego stylu życia, po raz pierwszy organizowana we Wrocławiu
w partnerstwie Miasta z wrocławskimi uczelniami i producentami żywności.
Organizatorami przedsięwzięcia są Uniwersytet Przyrodniczy oraz Miasto
Wrocław.
Spotykamy się w Parku Staromiejskim przy Wrocławski Teatrze Lalek
12 - go czerwca br. w godzinach 10:00 a 18:00.
więcej informacji w komunikacie.
[Dodano 10.06.2011].
WERNISAŻ WYSTAWY "CZŁOWIEK I ŚWIAT FANTAZJI"
W maju 2011 roku odbył się wernisaż wystawy obrazów studentów Architektury Krajobrazu. W Galerii powstałej na IV i V piętrze CND
swoje malarstwo i rysunek prezentowali : Aleksandra Gawlik ( dyplomantka V roku) oraz Michał Michalski ( studiujący obecnie na II roku).
Tych dwoje młodych twórców rozwija swoje zdolności podczas zajęć SKN, w sekcji plastycznej prowadzonej przez dr sztuki Annę Borcz,
która była również inicjatorką i kuratorem majowej wystawy. Poniżej kilka zdań wypowiedzi samych autorów wraz z fotografiami prac
wykonanych w różnych technikach: tempery, akwareli, pasteli, rysunku ołówkiem i piórkiem oraz przestrzenne kolaże. Zależy nam na
różnorodności wystaw, więc serdecznie zapraszamy następnych chętnych do bezpłatnej prezentacji swojej twórczości, technika dowolna.
MICHAŁ MICHALSKI: "Zajmuję się rysunkiem od najmłodszych lat, ale dopiero studia pozwoliły mi w pełni doskonalić swoje umiejętności.
Cały czas poznaję nowe techniki z zakresu rysunku
i malarstwa. Tematyka prac obejmuje: architekturę, postacie ludzkie w ruchu, zwierzęta, szczególnie konie i bohaterów opowieści fantasy.
Zwracam uwagę na dynamikę, proporcje
i kolor. Najbardziej rozwinąłem się rysując ołówkiem, a w chwili obecnej odkrywam możliwości farb akrylowych i technik mieszanych kolażu.
Dodatkowo interesuje mnie grafika komputerowa, a w wolnych chwilach robię zdjęcia krajobrazowe. Więcej moich prac możecie zobaczyć na
stronie www.XMICHALINX.blogspot.com"
ALEKSANDRA GAWLIK: "Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, a obecnie studiuję architekturę krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym, także we Wrocławiu. W tym roku kończę studia i bronię pracy magisterskiej o temacie projektowym.
Żyję światem baśni, nie mogę się oderwać od jego piękna. W wyobraŹni widzę cud pisanego słowa i próbuję je zilustrować. Przez natchnienie i chęć tworzenia nie mogę ani jednego dnia pozostawić mojego twórczego myślenia tylko na etapie wyobraŹni. Od zawsze rysuję, maluję, wycinam,
przyklejam - ulubioną moją techniką jest kolaż. Ale nie gardzę tak szlachetną formą rozwijania siebie jaka jest olej, a i przecież tempera, akryl, akwarela i rysunek ołówkiem daje mi wiele satysfakcji.
Każdy człowiek napotkany na mojej drodze jest mi inspiracją do pracy. A skąd czerpię pomysły?...Głównie z książek, baśni, komiksów dla dzieci. Wzorując sie na takich artystach ilustratorach jak: Jan Marcin Szancer, Bohdan Butenko czy Tadeusz Baranowski.
Wypracowałam swój własny styl. Czy była to ciężka praca nad sobą, czy nie, proszę samemu ocenić oglądając moje prace. Jednak po wielu latach tworzenia stwierdzam, że to nie był tylko talent, ale i ciężka wytrwała praca i dążenie do określonego celu.
Kilka prac to tak zwane cykle, jest cykl por roku i cykle prac dla dzieci, w gablocie można podziwiać lalki z masy papierowej.
A tymczasem życzę miłych wrażeń z wystawy i mam nadzieję, ze czymś Cię zaskoczę drogi odbiorco sztuki. Miłego zwiedzania..."
[Dodano 03.06.2011].
WROCŁAWSKIE MAGNOLIE ROZDANE
Komisja konkursowa "Wrocławska Magnolia" na posiedzeniu w dniu 15 marca oceniła zgłoszone do konkursu prace magisterskie i wyróżniła nagrodami pieniężnymi najlepsze z nich.
Podobnie jak w latach ubiegłych w gronie laureatów nie zabrakło absolwentów Architektury Krajobrazu.
W kategorii prac projektowo-planistycznych II miejsce przyznano mgr inż. Rafałowi Kwiatkowskiemu - absolwentowi architektury krajobrazu za pracę pt. "Projekt rewitalizacji przestrzeni wzdłuż wrocławskiej estakady kolejowej przy ul. Bogusławskiego",
której opiekunem był dr inż. arch. Jacek Burdziński, zaś wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała mgr inż. Justyna Boguś - również absolwentka architektury krajobrazu, a opiekunem jej pracy pt. "Koncepcja projektowa zagospodarowania wnętrza w zabudowie śródmiejskiej pomiędzy ul. św. Antoniego a ul. Pawła Włodkowica we Wrocławiu" była dr inż. arch. Justyna Zygmunt-Rubaszek.
LAUREATOM GRATULUJEMY!
Pełny wykaz nagrodzonych i wyróżnionych absolwentów wrocławskich uczelni dostępny jest tutaj.
[Dodano 02.06.2011].
GALERIA LINIA
27 maja odbył się uroczysty finisaż wystawy prac autorstwa malarki Eulalii Złotnickiej, zorganizowanej przez prof. Piotra Błażejewskiego.
Autorka wystawy jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (ASP), od 1970 roku brała udział w wielu wystawach
malarstwa i grafiki w kraju i za granicą. Niezwykłą wystawę prac, objętą patronatem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
prof. dr hab. Romana Kołacza, oglądać można było w galerii Linia w okresie od kwietnia do maja br.
[Dodano 31.05.2011].
Ogrody Narodów
Tradycją staje się już międzynarodowy projekt pod nazwą "Ogrody Narodów". W dniach 31.05.2011-09.06.2011 odbędzie się letnia szkoła, celem której będą wspólne warszaty projektowe, łączące doświadczenia w architekturze krajobrazu o cechach charakterystycznych dla trzech krajów: Rosji, Ukrainy i Polski. Na zaproszenie Prof. dr hab. inż. Jerzego Soboty - dziekana Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, przybędą do Wrocławia przedstawiciele uczelni z Rosji oraz Ukrainy i wraz z grupą polskich studentów odbędą warsztaty we Wroclawiu i w Mściwojowie. Poza wspólną pracą projektową spotkanie uroznamici sesja wykładowa, zwiedzanie terenu uczelni pod kątem zagospodarowania przestrzeni ATRIUM i związane z tym warsztaty, spacery po Wrocławiu, plenery oraz zwiedzanie Książa, Świdnicy i Wojsławic. Warsztaty zakończą się uroczystym wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w "Letniej Szkole".
[Dodano 30.05.2011].
Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na
XIV Forum Architektury Krajobrazu " K r a j o b r a z o d - n o w a "
22-24 września 2011
KOMUNIKAT 2
[Dodano 02.05.2011].
DZIEKAN
Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji
oraz
PRACOWNIA STUDIALNO-PROJEKTOWA
Instytutu Architektury Krajobrazu
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
ogłaszają
KONKURS NA KONCEPCJĘ PROJEKTOWĄ ZAGOSPODAROWANIA TERENU
WOKÓŁ BUDYNKÓW WYDZIAŁU INŻYNIERII KSZTAŁTOWANIA
ŚRODOWISKA I GEODEZJI
"Konkurs Nowa Przestrzeń WIKŚiG"
Przedmiotem Konkursu jest opracowanie koncepcji projektowej zagospodarowania terenu wokół budynków
Wydziału w granicach objętych opracowaniem, zgodnie z terenem zaznaczonym na mapie sytuacyjno-
wysokościowej (stanowiącej załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu). Szczegółowe zasady, zakres i warunki
uczestnictwa w konkursie określa jego Regulamin.
NAGRODY:
W konkursie zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł. dla pracy, która zajmie I miejsce. Na
podstawie zwycięskiej koncepcji zostanie opracowany projekt budowlany. Autorzy zwycięskiej pracy będą
zaproszeni do zespołu projektowego działającego w ramach Pracowni Studialno-Projektowej Instytutu
Architektury Krajobrazu UP.
[Dodano 29.04.2011].
[Dodano 23.04.2010].
PRACOWNIA STUDIALNO-PROJEKTOWA
Instytutu Architektury Krajobrazu
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
Fundacja "BAZALT" oraz GRANEX sp. z o.o.
ogłaszają
KONKURS NA KONCEPCJĘ PROJEKTOWĄ ZAGOSPODAROWANIA TERENU DAWNEGO KAMIENIOŁOMU BAZALT w Strzegomiu
(adres: działka nr 23/2 AM-2, Obręb: 1)
Regulamin konkursu znajduje się pod tym linkiem, pobrać można również materiały.
TERMINY:
16.06.2011 - ostateczny termin zadawania pytań
16.09.2011 - ostateczny termin składania prac konkursowych
9-12.11.2011 - wystawa pokonkursowa
NAGRODY:
PRZEWIDZIANA JEST PULA NAGRÓD - 7 000 PLN
[Dodano 21.04.2011].
Akcja
"Pola Nadziei"
Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym realizuje akcję Pola Nadziei. Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi, rozwijająca odruchy pomocy i empatii wobec chorych.
W dniach 18 - 19 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym można będzie spotkać wolontariuszy z żółtymi żonkilami, naklejkami i balonami. Wrzucając datek do puszki przechodnie będą mogli włączyć się do akcji zgodnie z hasłem "Kwiat dla Ciebie, dla nas nadzieja".
Więcej informacji znaleŹć można pod tym linkiem lub na stronie www.hospicjum.wroc.pl.
[Dodano 14.04.2011].
Otwarty konkurs
na opracowanie znaku graficznego Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu
Organizator konkursu
Zarząd Główny Stowarzyszenia polskich Architektów Krajobrazu (KRS 0000330870).
Idea konkursu
Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) jest organizacja społeczną utrzymywaną ze składek członkowskich.
Konkurs jest adresowany do tych, którzy złożyli deklarację przystąpienia do SPAK lub zamierzają to zrobić w przyszłości.
Do udziału w konkursie mogą przystąpić również osoby, które nie planują wstąpienia do naszego stowarzyszenia
ale przedmiotem ich zainteresowania jest szeroko rozumiana architektura krajobrazu. Dlatego do wzięcia udziału w
konkursie zachęcamy wszystkich studentów tego kierunku studiów, pracowników dydaktycznych wyższych uczelni i architektów
krajobrazu pracujących zawodowo.
Cel konkursu
Celem konkursu jest zachęcenie studentów i naszych kolegów architektów krajobrazu do zaprezentowania swoich pomysłów plastycznych
na temat znaku graficznego,
którego treść ikonologiczna i forma plastyczna były by spójne ze statutem naszej organizacji. Mamy nadzieję, że ilość nadesłanych prac pozwoli nam wybrać najlepszy projekt, który będzie nas wszystkich satysfakcjonował pod względem estetycznym i merytorycznym.
Wybrany znak graficzny,
będzie wykorzystywany jako logo dla celów identyfikacyjnych naszego stowarzyszenia na forum publicznym oraz w wewnętrznej
działalności administracyjnej (legitymacje, znaczki i odznaki honorowe, dyplomy, papeteria, wydawnictwa, sztandar itp.)
Uwarunkowania merytoryczne i techniczne
Pod nazwą "znak graficzny" rozumiemy jednobarwne lub wielobarwne dzieło plastyczne
wykonane na płaszczyŹnie papieru przy pomocy tradycyjnych metod graficznych lub programów komputerowych. Wizualno - informacyjna treść
znaku może być wyrażona w dowolnej konwencji stylistycznej (abstrakcja malarska, abstrakcja geometryczna, kompozycja typograficzna,
realizm itp.). W treści znaku należy obligatoryjnie umieścić pełną nazwę naszego stowarzyszenia (Stowarzyszenie Polskich Architektów
Krajobrazu) lub jej monogram (SPAK). Rodzaj czcionki może być dowolny, ale warunkiem wyboru powinna być jej wizualna czytelność.
W układzie kompozycyjnym znaku nazwa stowarzyszenia lub jej monogram powinny być elementami dominującymi. Projekt znaku graficznego
bez pełnej nazwy stowarzyszenia lub jej monogramu nie będzie brany pod uwagę.
W przyszłości, zaprojektowany znak graficzny będzie drukowany w różnych technikach
jako logo stowarzyszenia lub wykonywany w formie znaczka pokrytego emalią, być może haftu itp. Wykonanie tego rodzaju usługi może być
droższe lub tańsze. Cena takiej usługi zależy zawsze od ilości kolorów użytych w projekcie. Możemy przypuszczać, że fizjonomiczne
bogactwo krajobrazu, które dostrzegamy jako kompozycję wszystkich barw jakie występują w naturze będzie dla wielu intrygująca inspiracją
twórczą. Dlatego należy pomyśleć o tym, aby to barwne bogactwo przedstawić w możliwie syntetyczny sposób.
Ilość zastosowanych kolorów nie może
przekroczyć czterech. Biel papieru wykorzystywana graficznie w znaku jako widoczne elementy tła może być traktowana jako dodatkowy
kolor. Nie należy stosować kolorów złota i srebra.
Warunki udziału w konkursie
Twórczą wypowiedŹ w formie projektu znaku graficznego należy przedstawić na
arkuszu białego papieru w formacie A3 (297mm × 420mm) w układzie pionowym lub poziomym. Tak wykonany projekt powinien być naklejony na
sztywny podkład z tektury. Prace konkursowe będą oceniane anonimowo, dlatego na planszach projektowych nie mogą być umieszczone nazwiska
autora. Ilość wykonanych projektów przez jedną osobę jest dowolna.
Sposób dostarczenia pracy konkursowej
Na odwrocie każdej pracy konkursowej należy trwale przymocować małą zaklejoną kopertę, w której musi być kartka z nazwiskiem i adresem
autora. Tak przygotowaną pracę należy włożyć do czystej koperty i zakleić. Na kopercie nie można umieszczać żadnych napisów ani znaków,
które pozwoliłyby rozpoznać autora pracy. Prace opakowane w taki sposób można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą. Przesyłki
dostarczone pocztą muszą być umieszczone w podwójnej kopercie. Zalecamy aby do pierwszej zewnętrznej koperty, na której jest ujawnione
nazwisko nadawcy włożyć drugą zaklejona kopertę zawierającą projekt. Taki sposób przesłania pracy pozwoli zachować anonimowość autora w momencie, kiedy osoba odbierająca przesyłkę będzie ją rozpakowywała.
Termin i miejsce składania prac konkursowych
Ostateczny termin dostarczenia prac konkursowych upływa z dniem 15 czerwca 2011 roku.
Prace konkursowe należy przesyłać pocztą na adres:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Katedra Architektury Krajobrazu i Agroturystyki
ul. Prawocheńskiego 17
10-720 Olsztyn
lub dostarczyć osobiście (adres jak wyżej) do pokoju 207, IIp. w godz. od 8.00 do 15.00 (Pani mgr inż. Ewa Warcaba)
Na kopercie wysłanej pocztą należy napisać "Konkurs na znak SPAK".
Rozstrzygnięcie konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w poniedziałek 27 czerwca 2011 roku w Olsztynie na posiedzeniu Zarządu Głównego SPAK.
Nazwiska autorów prac nagrodzonych będą ujawnione na stronie internetowej SPAK www.architekci-krajobrazu.org.
Wręczenie nagrody głównej nastąpi podczas obrad XIV Forum Architektury Krajobrazu we Wrocławiu (22-24 września 2011r.).
Nagrody
Ustanawiamy nagrodę główną (opłacony udział w XIV Forum Architektów Krajobrazu) oraz dwa wyróżnienia (opłacona roczna prenumerata kwartalnika "Architektura Krajobrazu")
Kwestie prawne
Autor nagrodzonej pracy podpisze stosownie zredagowaną umowę ze Stowarzyszeniem Polskich Architektów Krajobrazu, która będzie prawną podstawą uregulowania spraw dotyczących własności dzieła i zapewnieniem ochrony praw autorskich.
Skład Komisji nadzorującej przebieg konkursu.
Przewodniczący komisji: dr hab. Janusz Skalski
Członkowie: prof. dr hab. inż. Krzysztof Młynarczyk
dr hab. inż. arch. Irena NiedŹwiecka-Filipiak
dr inż. arch. Elżbieta Raszeja
Kontakt
Wszelkie pytania dotyczące organizacji konkursu należy kierować pod adres Sekretarza generalnego SPAK (e-mail: irena.niedzwiecka-filipiak@up.wroc.pl)
[Dodano 13.04.2011].
Targi
"Żyj i mieszkaj we Wrocławiu"
W dniach 2 - 3 kwietnia 2011 we Wrocławskiej Hali Stulecia odbyły się targi "Żyj i mieszkaj we Wrocławiu". Jednym z wystawców był Instytut Architektury Krajobrazu UP we Wrocławiu, prezentujący swój wkład w poprawę jakości życia we Wrocławiu poprzez przemyślane wprowadzanie roślinności na obszary naszego miasta dotknięte ekologicznym deficytem lub odpowiednie przekształcanie istniejących układów zieleni nie spełniających obecnie swojej funkcji. Na stoisku IAK dyżury pełnili niemal wszyscy doktoranci naszego Instytutu.
[Dodano 06.04.2011].
Wystawa prac studentów III, IV i V roku architektury krajobrazu
w ramach projektu "Roślinne dachy"
29 marca tego roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac studentów III, IV i V roku architektury krajobrazu, zrealizowanych w ramach projektu "Roślinne dachy" pod kierunkiem dr inż. Marty Weber-Siwirskiej.
W uroczystości brali udział: rektor prof. Roman Kołacz, prorektor prof. Andrzej Drabiński, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. Jerzy Sobota i prodziekan prof. Marek Lorenc, a także dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu dr hab. Irena NiedŹwiecka-Filipiak, dyrektor Ogrodu Botanicznego prof. Tomasz Nowak, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Maria Bugajska oraz przedstawiciele dyrekcji niektórych szkół wrocławskich.
Przedsięwzięcie "Roślinne dachy" realizowane było we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i dotyczyło zagospodarowania zielenią dachów szkół zlokalizowanych w różnych miejscach Wrocławia. Podczas prac projektowych związanych z elementami konstrukcyjnymi dachu, pomoc studentom okazali: dr inż. Jacek Burdziński, dr inż. Janusz Gubański, dr inż. Hanna Marszałek oraz dr inż. Jerzy Potyrała. Każdy projekt zawierał w części graficznej rzut dachu, wymiarowanie, przekroje oraz wizualizacje. W części tekstowej oprócz opisu projektu znalazł się także kalendarz prac pielęgnacyjnych oraz kosztorys. Projekty przewidują dostosowanie funkcji dachu do wieku uczniów, a także zawierają zaplecze naukowo-badawcze dla pracowników i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wszystkie prace można oglądać w Hallu Głównym Centrum Naukowo-Dydaktycznego do 12.04.11.
[Dodano 06.04.2011].
Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na
XIV Forum Architektury Krajobrazu " K r a j o b r a z o d - n o w a "
22-24 września 2011
Celem międzynarodowej konferencji
XIV Forum Architektury Krajobrazu "K r a j o b r a z o d - n o w a"
jest spotkanie osób i instytucji uczestniczących w tworzeniu architektury krajobrazu.
karta zgłoszenia ../Do pobrania TUTAJ
[Dodano 07.03.2011 - aktualizacja 08.04.2011].